KONST / Litografier / Affisch 16084345
*
nr 1608 4345
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
"Nice Soleil Fleurs", Mourlot, 1962. Litografisk affisch, bladstorlek: ca 98x62 cm, yttermått inklusive ram: 101x65 cm
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Följerätt
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 19:41:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 04:00:01
1
4.000 kr
25/3 18:33:07
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Läs mer om Marc Chagall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: affisch europa frankrike fransk franska franskt litografier litografisk affisch marc chagall mourlot
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52
*
Marc Chagall
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Läs mer om Marc Chagall
nr 1608 4345
Marc Chagall
(1887-1985), Frankrike
"Nice Soleil Fleurs", Mourlot, 1962. Litografisk affisch, bladstorlek: ca 98x62 cm, yttermått inklusive ram: 101x65 cm
Kondition: Ej examinerad ur ram, ngt gulnad
Marc Chagall, rysk-judisk målare född i dåvarande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 6.000 kr |
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 04:00:01 | 1 | 4.000 kr |
25/3 18:33:07 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marc Chagall
Marc Chagall, rysk-judisk mÃ¥lare född i dÃ¥varande Ryssland 1887 (Vitebsk, Vitryssland), död i Provence, Frankrike 1985.Läs mer om Marc Chagall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: affisch europa frankrike fransk franska franskt litografier litografisk affisch marc chagall mourlot
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52